Jaroslav Zvířecí žije se ženou a synem již několik let v bývalé hájovně poblíž Jizbic při cestě na Patřín, který leží jen kousek od Loučeně. Cesta z hájovny je prý jeho noční můrou. Když déle prší, stává se pro něj pastí. Někdy nemůže ani vyjet. Je zoufalý.

„Cesta je někdy až třicet centimetrů hluboká, díry jsou zalité kalužemi, přes les je to hrozné,“ stěžuje si Zvířecí, který už několikrát musel vyměnit auto. „Za půl roku ho z těchto cest zničím, nedávno to odnesl nárazník, trpí hlavně řízení,“ řekl Nymburskému deníku Zvířecí.

Ten se o problému zmínil i na obecním úřadu na Loučeni. Cesta z Jizbic k hájovně patří kraji, od hájovny na Patřín Loučeni. „Náklaďáky si tudy zkracují cestu a nemají tu přitom co dělat. Zákazové značky by nic nevyřešily,“ myslí si starosta Loučeně Bohumil Vinš.

Podle Zvířecího by prý stačilo při vjezdu do lesa u Patřína několik panelů. „Cesta lesem na Patřín je daleko horší než do Jizbic. Panely by to částečně spravily. Jezdím dvakrát denně na Loučeň a musím přes Jizbice a Zavadilku. Zajedu si tak dvanáct kilometrů,“ zlobí se obyvatel, který tu žije šest let.
Podle starosty Vinše ale má obecní úřad zájem na tom, aby lesní komunikace k silnici v Patříně byla normálně průjezdná. „Podávali jsme žádost na projekt rekonstrukce komunikace v rámci cyklostezky,“ uvedl Vinš. Obec žádala o peníze z Fondu Regionálního operačního programu při Evropské unii.
„Žádost nám neschválili, nyní jsme projekt přepracovali a žádáme znovu,“ upřesnil Vinš.

Starousedlík Zvířecí je odhodlán podat trestní oznámení na správce komunikace, kterým je obecní úřad Loučeň. „Oznámení podám, už nemám jinou možnost,“ řekl Zvířecí.

Bývalá hájovna s číslem popisným 48 není asi šťastná adresa. Nejezdí sem popeláři, ani pošta. „Vloni měla manželka infarkt, tak přijela záchranka. Řidič nadával, že si tady nenechá zničit auto,“ smutně komentuje Zvířecí.