S akutními příznaky nebezpečné žlouteky typu A je v pražské nemocnici na Bulovce hospitalizován relativně mladý správce počítačové sítě firmy Temac. Redakci to sdělil zdroj blízký firmě, který se nepřál být jmenován. „Jedná se o muže ve věku do 35 let,“ doplnil.

Fakt potvrdila také vedoucí protiepidemického oddělení krajské hygienické stanice v Nymburce Marie Ježková. „Ano, mám takovou informaci. Jedná se o žloutenku typu A. Ve firmě jsme z naší strany přijali příslušná opatření,“ doplnila Ježková.

Podle důvěrného zdroje byli zatím vyšetřeni blízcí spolupracovníci počítačového experta. „Všichni zatím s negativním výsledkem,“ doplnil zdroj.
Případné šíření žloutenky ve firmě je v tuto chvíli prakticky vyloučeno. V pondělí všem zaměstnancům začala celozávodní dovolená, která potrvá 14 dní. Proto se včera redakci nikoho z vedení firmy nepodařilo kontaktovat.

To ovšem neznamená, že se nemoc u někoho z kolegů nakaženého nemůže projevit dodatečně. Nemoc propuká po 14 až 50 dnech od kontaktu s nakaženou osobou.

Jaké jsou příznaky? „Má chřipkové příznaky, projevuje se teplotou, bolestmi břicha, kloubů, nechutenstvím, zvracením, zežloutnutím kůže, tmavou močí a světlou stolicí,“ uvedla Ježková.