Zoologická zahrada Chleby začne v tomto týdnu stavět vzdělávací environmentální centrum s dětským hřištěm za deset milionů korun. Stavba by měla být zkolaudována na jaře příštího roku.
„Smlouva s dodavatelem je již podepsaná a práce by měly začít do týdne," uvedl ředitel zoo René Franěk.

Zoo na projekt dostala dotaci devět milionů korun 
z programu Rozvoj venkova od ministerstva zemědělství, milion hradila z vlastního rozpočtu. Centrum bude sloužit všem návštěvníkům pro environmentální výchovu a bude mít dvě části – moderní část 
s promítací technikou a „historickou" část, napodobující školu na přelomu 18. a 19. století. „Budou tam například stará kamna, lavice nebo břidlicové tabulky. Kdysi tady byla stará fara, máme číslo popisné jedna, tak bychom tady rádi tuto historii zachovali," dodal Franěk.

Přírodopisné přednášky 
v environmentálním centru může navštívit jakákoli skupina návštěvníků, dokonce si mohou zvolit téma, které je zajímá.

Zoo má nový výběh pro velbloudy, ke kterým ale nyní lidé kvůli stavbě nemohou. „Do jara příštího roku postavíme ještě další výběhy a přibudou nám lamy, mnoho druhů pštrosů a možná jaci," řekl René Franěk.

V zoo Chleby, jediné středočeské zoo a jedné z nejmenších v zemi, chovají více než 50 druhů zvířat. V loňském roce oslavila 15 let od svého vzniku. Lákadlem je pro návštěvníky například ochočená gepardice, rodina gibonů a letošní novinkou jsou surikaty.