Vedení města tvrdí, že chce za vynaložené peníze pořádný nový bazén a na podzim po opravě problematických podhledů zprovozní dočasně ten stávající. Opozice vnímá krok jako chybu, návrat do situace před třemi lety a další oddálení stavby bazénu. A přestože starosta Tomáš Mach (Nymburk s klidem, NsK) deklaroval, že chce konstruktivní diskuzi a ne výsledek 11:10, tedy současný poměr zastupitelů koalice a opozice, nakonec koaliční návrh prošel právě pouze 11 hlasy koalice.

Od začátku bylo zjevné, že koalice jde na jednání se svojí představou a návrhem řešení, které prosadí. Což se také stalo. Starosta nejdříve předestřel tři možné varianty řešení. „Můžeme odhlasovat současnou variantu opravy za 247 milionů korun. Je pravda, že v tomto případě je hotová projektová dokumentace a stavební povolení,“ uvedl Mach.

Další možností pak bylo schválení úspornější varianty. „Projekt částečně osekáme a bude z něj paskvil. Podle mě je to nejhorší varianta,“ dodal starosta.

Třetí možností, ke které se později přihlásili koaliční zastupitelé, bylo opuštění současného projektu a zadání příprav projektu vybudování bazénu s dalšími prvky za zimním stadionem.

Ve více než dvouhodinové diskuzi opozice postoj nového vedení města tvrdě kritizovala. „Od dubna roku 2016 plníme všechna usnesení, projekt je připravený. Vaším krokem se vrátíme se někam, kde už jsme byli,“ řekl bývalý starosta Pavel Fojtík.

Jako chybu označil postup koalice i dřívější místostarosta a architekt Jan Ritter. „Měli jsme jedinečnou možnost mít bazén na dostupném místě pro všechny. Možnost opravy budovy, která hyzdí příjezd do centra města. Navíc v návrhu chybí jakákoliv finanční analýza. Nechci být špatným prorokem, ale tuším, že za tři roky tady budeme sedět a opět si říkat, kde jsme udělali chybu,“ uvedl Ritter.

Padla i řada dalších argumentů pro i proti postupu koalice. Každopádně finální nejtěsnější hlasování znamená, že uvnitř současného bazénu proběhnou nejnutnější opravy k jeho dočasnému zprovoznění a radnice začne pracovat na novém projektu bazénu za zimním stadionem.