Neobvyklý zážitek mají za sebou pracovníci sadské prodejny s potravinami. Člen ochranky tam odhalil zloděje, který si chtěl bez zaplacení odnést dvě lahve alkoholu. Jaké však bylo jeho překvapení, když zjistil, že se jedná o jednoho z pražských kriminalistů!

Dotyčný muž přišel podle výpovědi člena ostrahy na prodejnu, prošel turniketem jako každý zákazník. Nevzal si ale nákupní vozík. „Už na začátku mě upoutalo, že má batoh. Vydal se do uličky s alkoholem, kde odebral rum, fernet a vodku, které dal do batohu,“ vzpomíná na neobvyklou příhodu člen ochranky, který posléze zloděje usvědčil. „Potom šel pro dvě piva, která ovšem nesl v ruce. Vydal se ke kase. Batoh sundal z ramenou, vytáhl lahev s rumem, tu postavil i se dvěma pivy na pás a další dvě lahve si nechal uvnitř zavazadla. Poté, co zaplatil, jsem ho oslovil, aby šel se mnou do kanceláře,“ popisuje první chvilky svého objevu člen ochranky, který z pochopitelných důvodů nechtěl být jmenován. Jaké však bylo jeho překvapení, když odhalený zloděj vytáhl služební průkaz kriminální policie. „Mohl mi ukázat občanku… Myslím, že mně služebním průkazem chtěl dát najevo, že to mám zahrát do autu. To jsem však neudělal a přivolal policii.“ Celým případem se zabývají pražští policisté.

Lidé v Sadské jsou z případu přinejmenším překvapeni. „Přesně takhle to tady vypadá. Kradou policisté, ale i ti nahoře. Jenom nechápu, jak si mohl myslet, že na něj nikdo nepřijde. Vždyť je to ostuda!“ myslí si Jaroslav Šimáček.

Alena Trnková je zase přesvědčena, že to nemá žádný policista zapotřebí. „Podle mě mají takové platy, že snad nemusí krást. Měl by se nechat vyšetřit, jestli netrpí kleptomanií,“ uvedla pro Deník.

A jak se na celý případ dívají sami policisté? Podle zástupce nymburského policejního ředitele Jaroslava Nováka je to, pokud se čin dokáže, jednoznačně obyčejná zlodějna. „Pokud se takovému člověku po řádném prošetření taková věc prokáže, jsem pro, aby bez milosti byl propuštěn ze služby,“ uvedl policista.