Zloděj se v noci na čtvrtek vloupal do budovy Základní školy Komenského v Lysé. Při svém putování po objektu se dostal také do školní jídelny, kde objevil trezor s 50 tisíci korunami. Kromě toho si odnesl stravenky, CCS kartu a drobnosti z kabinetu tělocvikáře.

Podle ředitelky Marie Novákové by se mohlo jednat o bývalého žáka školy. „Prostředí znal. Do částí, které jsou jištěny bezpečnostním alarmem, nešel. Poškodil několikery spojovací dveře,“ řekla Nováková.

Ztrátu dalších věcí potvrdili i policisté. „Z kabinetu tělocvikáře odnesl čtvery stopky. Pohyboval se i v suterénu, kde je kotelna,“ řekl zástupce nymburského policejního ředitele Jaroslav Novák.

Ředitelka školy si myslí, že zmizelé věci mají spíše kamuflovat účel nezvané návštěvy. Zloděj šel zřejmě opravdu po hotovosti.

Policisté zatím po zloději bezvýsledně pátrají. Žádají proto o pomoc případné svědky. „Kdokoliv může k případu uvést nějaké informace, Ať se ozve na linku 158 nebo přímo na Okresní policejní ředitelství v Nymburce,“ žádá zástupce nymburského policejního ředitele.

Celková škoda byla sečtena na 86 442 korun.