Na opraveném stadionu by měl mít zázemí jak hokejový klub HC Nymburský lev, který vloni předal stadion městu, tak Krasobruslařský klub.

Zajímavostí je fakt, že opravený zimní stadion by měl k získávání energií využívat fotovoltaické panely umístěné na jeho střeše. Podle plánů má být zastřešené i nové parkoviště, které vznikne při pohledu od silnice vpravo vedle stadionu. V místech, kde je dnes zahrádka restaurace a plocha zarostlá křovím.

Pošta na náměstí Přemyslovců v Nymburce označovaná jako číslo 1.
Hrozí zavření jedné z pošt také v Nymburce? Místním by se to příliš nelíbilo

"Také na střeše parkoviště by měly být umístěny fotovoltaické panely. Jedna část parkoviště bude sloužit návštěvníkům zimního stadionu, druhá pak hostům nového bazénu," řekl Deníku místostarosta Zdeněk Vocásek.

Poděbradské závodnice se zúčastnily několika soutěží
Foto: Poděbradský aerobik slavil úspěchy. Medaile cinkaly ve velkém

Pokud půjde vše podle plánu, mělo by město letos v září zahájit spolupráci s vybranou firmou. "Aktuálním krokem je vypracování zadávací dokumentace na základě studie, kterou máme k dispozici, a následně vypsání výběrového řízení na projektování, rekonstrukci a provoz Zimního stadionu Nymburk," uvedl starosta Tomáš Mach s tím, že část předpokládaných nákladů ve výši 200 milionů korun mohla být hrazena z dotace Národní sportovní agentury, o niž chce radnice usilovat.

Předpokládaná hodnota stavebních prací obsažených ve veřejné zakázce bude kolem 200 milionů korun bez DPH. Předpokládaný termín zahájení spolupráce s koncesionářem je září letošního roku, kdy by měla začít vznikat projektová dokumentace. Předpokládané dokončení rekonstrukce je v roce 2025.