S tím souvisí i to, že hokejisté budou muset zřejmě najít na jeden rok náhradní tréninkovou ledovou plochu. Při maximální obsazenosti stadionu v sousedních Poděbradech se jako jedna z variant jeví stavba dočasného bruslařského areálu na nymburském Vesláku. „V tuto chvíli město zjišťuje možnosti a bude záležet na tom, kolik to by vše stálo,“ řekla Deníku mluvčí radnice Olga Vendlová.

Radní zvolili PPP projekt

Město převzalo stadion do své správy loni a zavázalo se provést potřebnou rekonstrukci. Radní rozhodli, že celou záležitost provedou pomocí PPP projektu. Na jaře se chystá výběrové řízení na firmu, se kterou město podepíše koncesionářskou smlouvu. Firma pak na své náklady zajistí projektovou dokumentaci a provede zásadní rekonstrukci, přičemž město investici splatí. A tatáž firma bude provozovatelem zimního stadionu, který ale zůstane majetkem města.

Hokejisté ani další sportovní kluby mající na stadionu zázemí se nemusí bát, že by je budoucí provozovatel zásadně omezoval v jejich činnosti. I to by měla ošetřit smlouva mezi městem a firmou, která vzejde z výběrového řízení.

Nymburský masopust 2022.
Nastal čas masopustů. První bude už tuto sobotu, největší pak v Nymburce

V tuto chvíli už má vedení města k dispozici pohledovou studii opraveného stadionu. „Ta koncepčně řeší využití jednotlivých i dosud nevyužitých prostor stadionu. Nyní jsme zadali dopracování této studie tak, aby byla připravena pro následné zadání výběrového řízení,“ vysvětlil starosta Tomáš Mach.

Dočasný azyl na Vesláku?

Vedení města také řeší, kde budou sportovní oddíly bruslit během samotné rekonstrukce. Z průběžných jednání se zástupci HC Nymburský lev vyplývají varianty řešení náhradní ledové plochy pro tréninkové účely na jednu sezónu, o kterých budou nadále jednat. Jako ideální místo v rámci Nymburka se zatím jeví plocha v areálu na Vesláku. Jak však uvedla mluvčí radnice, vše bude záležet na penězích a možnostech města.