Vedení města potvrdilo spuštění takzvaných Zimních farmářských trhů už tento pátek. Konat se budou po zbývající adventní víkendy vždy od pátku do neděle mezi 8. a 17. hodinou. Otevření trhů oznámil uplynulou neděli starosta města Jaroslav Červinka na slavnostním rozsvícení vánočního stromu, které se i přes dřívější opačné vyjádření vedení města nakonec uskutečnilo. „K otevření stánků a konání trhů dojde, pokud nebudou přijata nějaká nová opatření,“ řekl starosta.

Čertovská jízda v Nymburce 2020.
OBRAZEM: Čerti s Mikulášem nakonec přijedou v neděli

Na stránkách města se aktuálně objevilo upřesnění s názvem trhů a vysvětlením, že tím město nic neporušuje. Město upozorňuje na to, že jde především o farmářské trhy, které se v centru města konají každý pátek.

„Tradiční sortiment může být rozšířen o prodej vánočních stromků, chvojí, jmelí a s nimi souvisejících produktů a ryb a produktů z nich. Farmářské trhy budou pořádány v souladu s opatřeními (odstupy, dezinfekce…) platnými ve dnech konání. Aktuálně platí zákaz konzumace alkoholických nápojů na veřejně přístupných místech, tedy i na farmářských trzích,“ doplnilo vedení města na sociální síti.