PODĚBRADY - Zimní stadionv lokalitě na Ostende je v zuboženém technickém stavu. Nevalně je na tom totiž strojovna a také sociální zařízení. „Tento technický stav vydrží tak jednu sezónu, více ne. Pak se musí radikálně zakročit,“ uvedl místostarosta Tomáš Kalenda.
V současné době zimák provozuje společnost Městská realitní. „Od září ledujeme, strojovna prošla povinnými revizemi. Zimní stadion je v provozu, popis technického stavu je na delší debatu,“ řekl Pavel Drahokoupil z Městské realitní.
Podle Kalendy je však toto řešení vyloženě provizorní a udržovací. „Potřebujeme nového provozovatele, aby nám neutíkaly peníze. Provoz je nutné zefektivnit,“ řekl Kalenda.
Město vypsalo výběrové řízení na provozovatele do 15. října. „Na poslední radě jsme o novém provozovateli mluvili, ale dosud máme jen jednoho zájemce, proto jsme termín posunuli. Když jich bude víc, jen tehdy můžeme záměry porovnat a vyhodnotit,“ uvedl Kalenda.
Nyní na stadionu probíhá veřejné bruslení a tréninky sportovních klubů. Kvůli velmi špatnému stavu zázemí tu museli skončit i handicapovaní sledge hokejisté z Kolína, kteří tu nějaký čas trénovali i hráli. „Musíme řešit bezbariérové vstupy, to je jedna z věcí, která nás bude v přihlášených projektech zajímat,“ připomněl Kalenda.
Plány radnice jsou však velkorysé. Zimní stadion by se do čtyř let měl stát součástí sportovního komplexu, kde by byl i skatepark, krytý i venkovní bazén nebo tenisové kurty. „Máme k dispozici čtyři návrhy, jak by mohl tento areál vypadat. Chceme se o návrhy podělit s veřejností na internetu,“ vysvětlil starosta Lubomír Zíta.
Podle Kalendy město vstoupilo do jednání s firmou Tanako. Ta by měla pomoci se zajištěním financí na realizaci sportovišť na Ostende. „Firma nám vytvoří možnosti, jak získat peníze z evropských fondů nebo výhodný úvěr. Projektu by se účastnila jako partnerská firma,“ řekl Kalenda.
Zimní stadion provozovali ještě v loňském roce manželé Cháberovi. Potýkali se ale
s nedostatkem financí a nakonec dostali od města výpověď. Od našeho dobře informovaného zdroje víme, že opět projevili zájem o provozování.