S pomocí finančního daru od obce pořídila nymburská nemocnice do gynekologické ambulance ultrazvukový přístroj typu Philips HD5. Stál 267 tisíc korun. Město Rožďalovice na něj přispělo částkou 98 tisíc korun. Druhou půlku zaplatila nemocnice ze svých prostředků. Díky zařízení, které je podle Dušana Kolaříka, primáře gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Nymburk dnes již standardní a samozřejmou součástí péče, nebudou muset ženy na ultrazvukové vyšetření dojíždět do vzdáleného Nymburka.

Provoz ambulance v Rožďalovicích zajišťuje Miroslava Sládková, lékařka gynekologicko-porodnického oddělení nymburské nemocnice, a porodní asistentka Milada Koňáková, která má dlouhá léta ambulanci na starost. „Gynekologickou ambulanci provozujeme v Rožďalovicích jednou týdně a to ve středu od 12 do 14.30 hodin. Přístup pana starosty Kapala a celkově města velmi oceňujeme, a to nejenom v případě příspěvku na pořízení ultrazvukového přístroje. Už jen oprava a modernizace místního zdravotního střediska ukazuje, jak moc mu záleží na obyvatelích vesnice a přilehlého okolí,“ uvedla Milada Koňáková, která se společně s Miroslavou Sládkovou stará také o provoz ambulance v nedalekém Křinci.

Kromě příspěvku na přístroj se Rožďalovice totiž postaraly také o celkovou opravu a modernizaci zdejšího zdravotního střediska. „Po více etapách se nám podařilo zrekonstruovat celý objekt zdravotního střediska, tedy i prostory gynekologické ambulance. Snažil jsem se, aby bylo v jednotlivých ordinacích i modernější vybavení,“ podotkl starosta Petr Kapal. „Po konzultaci s paní doktorkou, která zde ordinuje, vyšlo najevo, že v ambulanci chybí ultrazvuk. Dnes už běžné zařízení v gynekologických ambulancích. Proto jsem inicioval jednání s nymburskou nemocnicí a po dohodě naše město zaplatilo polovinu nákladů na pořízení ultrazvuku,“ dodal starosta.