Přátelil se také se slavným fotografem a poděbradským rodákem Pavlem Štichou, který mu v roce 1999 vytvořil nezapomenutelný portrét, jenž je součástí fotogalerie.

František Kříž před rokem zahajoval výstavu v Turistickém a informačním centru na Jiřího náměstí, kde téměř dvě stovky snímků připomínaly tradiční jarní zahájení motocyklové sezóny spanilou jízdou Praha Poděbrady. Část výstavy byla věnována historii jeho kapely Podlabáckej pacifik, která při mnoha ročnících nabízela svůj písničkový program a s níž byl František Kříž neodmyslitelně spojen.

Loni na vernisáži s několika dalšími muzikanty zahrál a Nymburskému deníku se svěřil, jak rád měl jarní setkání silných strojů ve městě. „Dobré tradice se mají neustále připomínat. Motorky a Poděbrady patří dlouhou řadu let k sobě. A mohu říci, že k motorkám mnohokrát náležela i naše country kapela Podlabáckej pacifik. Nechyběly ani mažoretky. Kapela už je minulost, ale takový bývá život. Spanilá jízda byla a je vždy velkou událostí pro celý region. Věřím, že tomu tak zůstane i nadále,“ uvedl před rokem v březnu.

František Kříž, známý poděbradský rodák a dlouholetý regionální aktivista v oblasti kultury a historie, byl v roce 2019 oceněn vedením města Poděbrady Čestnou medailí.