Sportovní areál je nyní kvůli špatnému stavu zcela nefunkční a jednotlivé objekty jsou za hranicí životnosti. Podle projektu by je měly nahradit nová atletická dráha s umělým povrchem a travnatým hřištěm uvnitř oválu, doskočiště, víceúčelové hřiště s umělým povrchem a sportovním vybavením, ale také samostatně umístěné sportovní prvky, jako jsou hrazdy a venkovní stůl na stolní tenis.

Součástí areálu bude i asfaltové dopravní hřiště pro výuku odborných předmětů a na výcvik autoškoly. Středočeský kraj informoval, že bude splňovat parametry pro pořádání nejvyšších kol soutěži středních škol v jízdě zručnosti traktorem s vlekem.

Pro školu, DDM i veřejnost

Středočeský radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha zdůraznil, že kraj počítá s tím, že sportoviště budou po rekonstrukci k dispozici nejen pro hodiny tělesné výchovy, ale i pro aktivity domova mládeže, sportovních klubů a případně i veřejnosti.

„V záměru se počítá i s využitím například pro adaptační kurzy nebo projektové dny, které škola pořádá pro děti z mateřských a základních škol z Poděbrad a okolí. Je to zkrátka další krok k vylepšení krajské střední školy, tentokrát zaměřený na sportovní a volnočasové aktivity,“ uvedl