Tisíce lidí hned první den konání výstav Zemědělec a Náš chov zaplnily Výstaviště v Lysé nad Labem. A lidé se mají až do neděle na co dívat. Se svými výpěstky se tu chlubí zemědělci a zahrádkáři z celé České republiky a chovatelé také nezůstávají pozadu.

Ve čtvrtek se uskutečnil Den koní a skotu a Den ovoce a zeleniny. Dnes je ve znamení Dne genových zdrojů a prasat, souběžně se také koná Den zeleniny a brambor. V sobotu se mohou lidé těšit na Den chovu ovcí a koz – Středočeské dožínky a v neděli 10. října Den drobnochovu a Den včel – Včelařský seminář.

V sobotu 9. října se uskuteční Středočeské dožínky se slavnostním průvodem městem, s oceněním Zemědělských hospodářů Středočeského kraje roku 2010, vyhlášením soutěže Potravinářský výrobek Středočeského kraje. Po celou dobu výstavy je připraven bohatý doprovodný program, předvádění zvířat, soutěž pro děti, poradenská činnost pracovníků Výzkumného ústavu včelařského, odborná poradna pro pěstitele brambor, poradenská služba u expozice Ovocnářské unie ČR, možnost nákupu chovných králíků a návštěvnická anketa o hodnotné ceny.

Otevřeno je do neděle, každý den od 9 do 17 hodin.