Někde však budou muset kousek po speciální lávce. „Na místě pro ně bude vybudovaná speciální lávka, která se bude v průběhu stavby posunovat,“ uvedla mluvčí KSÚS Petra Kučerová.

Platí, že objízdná trasa povede po nymburském obchvatu přes sjezd u Budiměřic, několik set metrů Babínem a příjezdem po silnici od Poděbradky. Ve městě pak přes Poděbradskou, Velké Valy až na nyní opravovaný kruhový objezd u Hudebního klubu Mlejn.

Za hranicí životnosti

Práce začnou frézováním silnice. „Mostní svršek a vybavení mostu jsou již za hranicí životnosti. Musíme tedy kompletně vyměnit izolace, vozovky, chodníky, římsy, zábradlí, mostní závěry a sanovat nosné konstrukce. Součástí opravy je i výměna přilehlých schodišť,“ uvedla mluvčí krajských silničářů.

Železniční nadjezd v Nymburce.
Dopravní peklo přichází. Nadjezd zavře 1. dubna, řidiči musí na obchvat

Dobu výstavby plánují silničáři na 9 měsíců od zahájení s tím, že do konce letošní stavební sezóny most zprovozní a po zimní přestávce budou probíhat už jen dokončovací práce.

Stavba je spolufinancovaná z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury a celkové náklady přesahují částku 40 miliónů korun. Zhotovitelem bude sdružení firem Chládek a Tintěra Pardubice a společnost Starmosty.