Doslova jako na stavbě to vypadá v ulicích Velkého Zboží dnes. Druhým rokem po položení kanalizace tu jsou ponechány silnice bez asfaltové vrstvy. Jsou samá díra, místy beton, místy hlína.

Místní si stěžují na prašnost, zatím však marně. „Když tu projede nějaké auto rychlejí, nevidíte na krok,“ řekl Petr Němeček z ulice Za Školou ve Zboží.
Ten si myslí, že by do původního stavu měla silnice uvést firma, která je rozkopala. „Proč to neuvedli do stavu, v jakém to převzali? Kdyby tady někdo vykopal díru a nezasypal ji, to by jistě dostal pokutu hned. Proč to samé neplatí i pro ně,“ diví se Němeček.

Podle zastupitele Josefa Kutila bylo smluvně dáno, že silnice uvede firma do původního stavu. „Jistě, dodavatelská firma VCES to měla ve smlouvě, ale utekla od toho,“ řekl Kutil. Opravy tak zbyly na město.

Na lepší časy se však začne místním blýskat možná v těchto dnech. S přípravnou fází přestavby začala firma ČNES v úterý.

„Děláme přípravné práce, označili jsme si kanály a různé nerovnosti. Musíme se silnicí trochu výš. Začneme páteřními ulicemi,“ řekl Jaroslav Olšák z firmy ČNES.

Peníze bude město čerpat z rozpočtu. „Pokračujeme dál, proces se nezastavil,“ uvedl vedoucí odboru dopravy František Kupec.

Město vyčlenilo z rozpočtu na dokončení komunikací ve Zboží a Kluku 9 milionů. Zakázka na rekonstrukci všech ulic je však o 3,5 milionů dražší. Tu musí zastupitelé schválit v rámci rozpočtového opatření. „Na posledním zasedání se to nepodařilo. Příště budeme opět hlasovat, protože jinak bychom udělali jen část,“ řekla místostarostka Jiřina Soukupová.

Pokládka asfaltu souvisí i s tím, jestli jsou lidé už na kanalizaci připojení. „Kde je připojena celá ulice, tam by se mohl asfalt položit,“ uvažuje Soukupová.

Podle Valentiny Liskové z odboru rozvoje a územního plánování však žádná celá ulice napojena není.