Na startovní listině sice figurovali muži, ale po celém obvodu rybníka chytalo také 18 žen rybářek. Těm vévodil Klub sportovních rybářek ze Smidar. Ženské rybářky překypovaly humorem a hláškou, že to těm chlapům v rybaření nandají.

V rybaření, přesněji řečeno na délku chycených ryb dohromady, se kolem Nového závodilo již po čtvrté.

„Zatím nic,“ ozvalo se za mnou na otázku, jestli už něco zabralo. „Chytá se spíš na protějším břehu,“ hájil se nymburský rybář Vlastimil Valášek. Ten chytá hlavně v Pístech a na Rémě v Nymburce. Můj největší úlovek je kapr, který měl 14 kilo a 91 centimetrů,“ pochlubil se Valášek.

Závody začínaly v 8 ráno a chytalo se do půl druhé odpoledne. Kolem poledne měl mladík Lukáš Mareš, který prý chytý čtvrtým rokem, naměřeno za dva kapry 101 centimetrů. Vedl rybář s 250 centimetry.

Pro vítěze připravili kněžičtí rybáři poháry a rybářské náčiní. „Dnes nechytáme, spíš to zajišťujeme organizačně. Chodím chytat hlavně večer. Beru si s sebou mptrojku, rád poslouchám rock a metal,“ usmívá se sympatický Petr Trejbal. Ten má nejlepší úlovek kapra, který měl 92 centimetrů a vážil 14,5 kilogramu.

„Dnes je hladina rybníka jako mrtvé moře,“ konstatoval šéf místních rybářů.

My umíme utéct od plotny, tvrdí rozjařené rybářky ze Smidar
Početné družstvo žen rybářek ze Smidar zkrášlovalo a veselou náladou zpříjemňovalo rabářské závody na rybníku Nový v Kněžicích u Městce Králové. Klub sportovních rybářek čítá ve Smidarech 15 členek. „Rozhodly jsme se to chlapům nandat,“ rozesmála jedna z nich všechny ostatní. Ptám se na jejich největší úlovek. „Tak to byl stodvacetikilovej manžel,“ přidává se k zábavě rybář odvedle. „My prostě umíme utéct od plotny,“ shodují se. Na svém kontě mají už 1., 2. a 3. místo v rybářských závodech. „Jedny vánoce jsme dostaly snad všechny pod stromeček rybářské pruty,“ smějí se rybářky a zase se věnují se splávku.