Závody začínají v pátek drezurami, do nichž už v 9 hodin ráno s velkou pravděpodobností nastoupí jako první v pořadí i jediný zástupce soutěže jednospřeží pony.

Do sobotního maratonu nastoupí účastníci v 10 hodin dopoledne a čeká na ně, oproti minulým ročníkům, pozměněná trať. Ta patřila u nás k nejtěžším díky složitému terénu a kopci, který museli účastníci během maratonu překonávat.

Trať povede pouze v polích, což se v případě deštivého počasí může podle pořadatele nakonec ukázat jako mnohem obtížnější. Úprava trati nicméně neznamená ochuzení o jednu maratonovou překážku, připraveno je pro soutěže pony 6 (25 průjezdů) a pro ostatní 7 maratonových překážek (s 34 průjezdy). Nachystána bude totiž jedna překážka nová.

Nedělní program bude zahájen až v 11 hodin dopoledne. To už závody budou vrcholit vozatajským parkurem, jehož autorem bude opět Jaroslav Kosař. Na něm bude připraveno celkem 18 překážek, z toho dvě překážky kombinované.

Semické závody spřežení pořádá opět Jaroslav Jandl z Jezdeckého klubu Semice, a to nejen jako Memoriál Viléma Zuvače. Zároveň jsou totiž prvním kvalifikačním kolem Zlaté Podkovy v Humpolci a také součástí Mistrovství středočeské oblasti ČJF pro jedno, dvoj a čtyřspřeží velkých koní, stejně tak pro dvojspřeží pony.