Zmíněný rallye tým vyhlásil minulý týden na svých facebookových stránkách aukci. Smyslem bylo přihazování peněz a ten, kdo přihodil nejvíce, měl možnost svézt se jako spolujezdec závodním autem na trati rychlostní zkoušky v Žíželicích. Stalo se a vybrané peníze byly předány adresátovi. Jde o částku 7 tisíc korun. „Jsme skutečně moc rádi, že se vydařilo jak testování soutěžního vozu před začátkem sezóny, tak pomoci dobré věci. Navázali jsme tak na podobné akce z minulých let. Ta současná má ten benefit, že je přímo spojena s institucí našeho města Poděbrad. Před prvním mistrovským podnikem letošního roku nás čeká ještě spousta práce, ale i tak už přemýšlíme, kde a jak pomůžeme příště,“ řekl soutěžní jezdec týmu Václav Dunovský.

Se samotnou aukcí a jejím vítězem přišla v závěru drobná komplikace, ale vše dobře dopadlo. Aukci vyhrál Milanu Hauer, který přihodil 5 tisíc korun. „Ten z důvodu nemoci ovšem nakonec nemohl přijet a na místě ho reprezentovala slečna Eva Husáková, kterou narychlo oslovil, a která nabídla k vydražené částce přidat ještě svůj příhoz 2 tisíce korun. Výhru v podobě svezení darovala ještě dále, takže ji místo ní absolvoval mladý rallyecrossař Marek Štuksa,“ vysvětlil Luboš Dejl z týmu Rallyesport Poděbrady.

Vybrané peníze budou použity na stavbu nového dětského hřiště. Na místě je převzala ředitelka školy Pavlína Mladá. „Velké díky všem, kdo myslí i na druhé a pomáhají. Nabídka pana Dunovského, vydražit svezení v soutěžním voze a výtěžek dražby věnovat našim dětem, mne velmi potěšila. K vybudování nového dětského hřiště pro naše žáky jsme zase o krůček blíže. Děkujeme," řekla ředitelka obdarované školy.

Předání sledoval také poděbradský starosta Ladislav Langr, který akci týmu ocenil. „Jsem vždycky rád, když úspěšní pomáhají těm, co pomoc potřebují. A pan Dunovsky splňuje obě podmínky. Je úspěšný a nezištně pomáhá. To je přece skvělá kombinace," konstatoval starosta.

Do týmového zázemí poděbradských závodníků přišlo během dne velké množství hostů. Všichni byli spokojení se svými zážitky, obzvláště ti, kteří se mohli svézt na místě spolujezdce vedle vícenásobného mistra republiky. „Na trati byly těžké podmínky, přesto byla perfektně připravená. Bylo možné jezdit ve vysokém tempu i na pneumatikách na asfalt a do přechodných podmínek,“ hodnotil testy úspěšný jezdec.