Hasiči vyrazili na Ostrov v neděli v půl deváté ráno na žádost vodoprávního úřadu. „Některé kmeny byly zpracovány přímo na vodní hladině za pomoci motorové pily. Někteří kolegové tak museli jít i za současného počasí na celé dopoledne do vody. Poté došlo k vytažení kmenů a větví za pomoci lanových navijáků na cisterně čtyřkolce,“ popsal náročný zásah starosta hasičů. V neděli hasiči odstranili ze Starého Labe tři stromy. „V tuto chvíli víme ještě o dvou dalších, nicméně jsou v takových místech, kam se nyní s technikou nedostaneme,“ konstatoval Vocásek.

Některé zaplavené části Ostrova pohledem hasičů. | Video: Zdeněk Vocásek

Voda se začala vylévat ze Starého Labe už na začátku víkendu. V sobotu byl pod hladinou mostek u fotbalového stadionu i část mostku vedoucího z ulice U Starého Labe na Ostrov. Bylo zřejmé, že kvůli podmáčenému terénu se některé stromy zřítily a stejné nebezpečí hrozí také u dalších letitých kmenů. Už v sobotu vydalo vedení města doporučení nechodit na Ostrov kvůli podmáčenému terénu. K tomu se přidalo i riziko pádu vzrostlých stromů, proto jsou místa kolem rozvodněného starého Labe zapáskovaná a místní by se v této lokalitě měli pohybovat co nejméně.

Podle starosty dobrovolných hasičů v příštích dnech žádné větší nebezpečí ohledně velké vody nehrozí. „Hladinu Labe reguluje člověk na vodní elektrárně a už nyní dochází k poměrně výraznému poklesu. Větší problémy by neměly přinést ani nadcházející mrazivé dny,“ uvedl Vocásek.