Ačkoliv hlasování obyvatel Nymburka o tom, zda chtějí postavit nový bazén u zimního stadionu, nebo opravit stávající budovu u nemocnice, je v plném proudu, podle ankety mezi zastupiteli a vyjádření třech nejvlivnějších mužů města se zdá být rozhodnuto. Starosta, místostarosta i radní pro investice se vyslovili pro variantu rekonstrukce současného bazénu. Souhlasí s nimi i oslovení zastupitelé, a tak se zdá, že rozhodující hlasování, které je na pořadu příští středu na jednání zastupitelů, bude jednoznačné.

Že to dokáže zvrátit anketa, ve které hlasují lidé na oficiálních stránkách města, se zdá nepravděpodobné. Podle posledních neoficiálních informací je hlasování relativně vyrovnané, a tak vlastně budou mít zastupitelé usnadněnou pozici prosadit své názory. Navíc první beseda s obyvateli Nymburka na téma bazénu, která se konala v pondělí večer v Obecním domě, neměla očekávanou účast 
a slabá dvacítka dorazivších signalizuje, že Nymburákům zase až tak na konkrétním rozhodnutí zástupců samosprávy v této věci nezáleží.

Obě varianty představili na vizualizacích a s vlastním komentářem jejich autoři, architekt Antonín Buchta a projektant Miloš Mlejnek. „Je pravda, že stávající budova bazénu ve Zbožské ulici je téměř padesátiletá. Nicméně když jsme ji prohlíželi, byli jsme opravdu překvapeni, že je v relativně dobrém stavu. Znám řadu mladších bazénů, jejichž zázemí je na tom mnohem hůře," uvedl Buchta při představení varianty rekonstrukce stávajícího objektu. Ten by se proměnil v městské lázně s vířivkami a dětskými prvky. A zásadně by se rozšířil na pozemky stávající tržnice. Úpravy budovy by trvaly přibližně rok, stály by zhruba 90 milionů korun. Roční náklady na provoz jsou spočítány na přibližně 6 milionů korun.

To je podle ředitelky nymburského Sportovního centra a provozovatelky bazénu 
v pražském Podolí Moniky Bezděkové, která byla hostem besedy, částka, která se při ekonomickém provozu zařízení dá získat samotným provozem zpět.

Bezděková, stejně jako starosta Tomáš Mach, se v průběhu besedy přiznali k náklonnosti k variantě rekonstrukce stávajícího bazénu. „Chci upozornit, že ať vyhraje kterákoliv varianta, v žádném případě se nebude jednat 
o velké aquacentrum, jaké je například v Kolíně nebo Mladé Boleslavi. Půjde o pětidráhový pětadvacetimetrový bazén, dětské prvky, saunové centrum a vířivky. Jsem přesvědčen, že právě taková varianta je pro Nymburk postačující," řekl starosta Tomáš Mach. A dodal, že z ekonomických důvodů vidí výhodnější rekonstrukci stávajícího bazénu. „Poslední tři roky doplácíme na provoz bazénu každý rok 1,5 milionu korun. Naším cílem je, aby dotace na každoroční provoz byla co nejnižší," doplnil starosta.
V podobném duchu se vyjádřil i radní zodpovědný za investice města Zdeněk Vocásek. „Městský rozpočet není v tak dobré kondici, aby si mohl dovolit investici do nového bazénu," poznamenal radní.

Pro rekonstrukci stávajícího bazénu budou hlasovat 
i zástupci vítěze nymburských voleb, tedy hnutí Změna pro Nymburk. V městském zpravodaji to potvrdil místostarosta Pavel Fojtík. „Už ve svém volebním programu jsme se klonili k rekonstrukci stávající budovy. A to platí doposud. Je to levnější, a navíc tato varianta nevytvoří další problém, co se stávající budovou starého bazénu," uvedl Fojtík.

Pro uvedenou variantu se ve zpravodaji vyjádřili i Stanislav Bohuslav z ČSSD, Ivan Černovský za Nymburské demokraty a Petr Šmíd z KSČM. Pokud tedy poslední vlna hlasování na stránkách nymburské radnice nepřesvědčí zastupitele o tom, že si Nymburáci přejí nový bazén, zdá se být vše jasné. Ačkoliv starosta Nymburka stále před zasedáním 13. dubna nechává zdvižený prst. „Existuje i třetí varianta, že se na ničem nedohodneme a vše zůstane ve stávajícím stavu. Pak se taky může stát, že hygiena příští rok bazén zavře, nebo ten dříve či později spadne," uvedl Mach. S vírou, že tímto výsledkem zasedání zastupitelů příští středu neskončí.