Orlice má naštěstí jen pohmožděné křídlo a mohla by se za dva až tři týdny vrátit do volné přírody.

„Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o staršího jedince, který pravděpodobně vlivem nárazu na překážku utrpěl pohmoždění levého křídla. Abychom měli jistotu, že kosti nejsou zlomené, zrentgenovali jsme celé křídlo. Rentgen naštěstí domněnku potvrdil. Rána není otevřená," objevilo se na Facebooku záchranné stanice ještě týž den.

Podle Luboše Vaňka, vedoucího stanice, by měla dospělá samice orla v tomto období již hnízdit a sedět na vejcích. „Pokud je to samice z jednoho z párů, které hnízdí na Nymbursku, doufejme, že se se samcem střídají a sedí na vejcích on. Nebude na nich ale sedět celou dobu, takže hrozí, že by vystydla," obává se Luboš Vaněk. Orel mořský je ohrožený druh a na Nymbursku hnízdí tři až čtyři páry. Samice by mohla patřit k jednomu 
z nich.

Nyní se nachází v záchranné stanici v Pátku. Na křídle má potrhanou svalovinu a dostává utišující léky a antibiotika. „Jestli léčba půjde dobře, mohla by se za dva až tři dny vrátit zpátky do přírody," řekl Nymburskému deníku vedoucí stanice.

Je to už druhý orel mořský, který se do zařízení dostal. Před několika lety se v Pátku půl roku léčila samice s mnohem vážnějším zraněním. Musela dokonce prodělat několik operací. Nakonec se ale vrátila na svobodu a podle informací pracovníků záchranné stanice v Pátku dnes hnízdí v Německu.