Areál byl otevřen 7. 7. 2007. Podle marketingového manažera Jiřího Senohrábka to bylo magické datum. „Věříme na magii čísel. Už Karel IV. dbal při položení základního kamene Karlova mostu na magickou konstelaci čísel. A vyplatilo se. Most přečkal množství zatěžkávacích zkoušek bez větších problémů,“ uvedl Senohrábek.

Magie a esoterika budou hrát jednu z hlavních rolí i při výroční slavnosti. Kartářka, věštkyně, ale také alchymisté. I s těmi se mohou návštěvníci setkat. Zámek přizval na první červencovou neděli Vlastu Marka, jednoho z největších odborníků na energetické a duchovní využití labyrintů. Od 10 a od 12 hodin se bude pod jeho vedením konat procházka labyrinty, při kterých vnímaví návštěvníci dostanou návod, jak z nich čerpat energii. „Jako vynikající energetická zóna je pověstný především náš kamenný labyrint,“ řekl Jiří Senohrábek. Od 15.30 hodin naváže na procházky přednáška v zámeckém amfiteátru.

Zámek však láká ještě na další novinku, čerstvě zprovozněné lanové centrum v zámeckém parku. Nabízí pro jednotlivce zhruba hodinový adrenalinový program, vedený zkušenými lektory, kteří zároveň ručí za bezpečnost návštěvníků centra. „Akce nabízí odvážlivcům pohyb zhruba v pětimetrové výšce. Cílem je překonat lanovou dráhu plnou překážek. Je vedená pod korunami stromů. Lanové centrum bude přístupné až do 13. července každé úterý, středu, sobotu a neděli,“ doplnil Jiří Senohrábek.