Český rozhlas, majitel přerovského zámku, který už dlouhá léta zeje prázdnotou, nabídl zámek Středočeskému kraji. Zatím proběhla jedna schůzka, která však dohodou neskončila.

Přerovský zámek se v průběhu let snažilo získat několik zájemců. K dohodě však nikdy nedošlo. Středočeský kraj by o památku zájem měl. Rozhlas chce zámek prodat, ovšem kraj by měl zájem zámek převzít bezúplatně. „Rozhlas zatím trvá na svém. Budou probíhat další jednání,“ řekla mluvčí Středočeského kraje Berill Mascheková s tím, že Český rozhlas by měl dodat podklady, aby měl kraj představu o provozních nákladech a stavu budovy.

Na podzim loňského roku projevilo o zámek zájem Občanské sdružení Lidové kroje a lidová tvorba z Kněževsi na Rakovnicku, které chtělo na zámku otevřít expozici krojů. Záměr se i přes některé obavy líbil i představitelům obce. „Nápad se mi líbí, ale nemyslím si, že nezisková organizace bude mít peníze na to, aby zámek udržovala,“ řekla tehdy Deníku místostarostka Irena Gregárková. Podle ní by bylo nejlepším řešením právě to, kdyby rozhlas převedl zámek na kraj, a ten v něm poté otevřel novou expozici Polabského muzea.