Stále ještě není jasné, kdo se stane budoucím majitelem přerovského zámku.

O tuto dominantu obce projevila vážný zájem v minulém roce soukromá osoba, podnikatelka Jana Válková se svým přítelem, bývalým redaktorem Československé televize Martinem Švehlou. O zámek má zájem ale také Středočeský kraj, který by v jeho prostorách chtěl vytvořit expozici Polabského muzea a spojit tematicky přerovský skanzen se zámkem v projektu V zámku a v podzámčí.

Vedení obce se od začátku obává toho, že soukromý majitel nebude spolupracovat, navíc pozemky patřící k zámku zasahují až do silnice třetí třídy, která je hlavní tepnou obce. Obec se nechce smířit s tím, že by zámek nemusel v budoucnu sloužit veřejnosti. „Do poslední chvíle budeme bojovat o to, aby objekt nepadl do soukromých rukou, protože nevěříme ve stálou spolupráci na pořádání akcí pro veřejnost. Navíc v těsném sousedství skanzenu,“ říká místostarostka Irena Gregárková.

Středočeský kraj svůj zájem o zámek už projevil v minulosti, ale s tím, že chce objekt získat bezúplatným převodem. Koncem minulého roku však hejtman David Rath změnil názor a rozhodl se o památku bojovat i s penězi v ruce. To potvrdilo i tiskové oddělení kraje. „Zájem Středočeského kraje o zámek v Přerově nad Labem nadále trvá. Ke stanovení konkrétní finanční nabídky z naší strany dojde až poté, kdy nám Český rozhlas poskytne úřední odhad ceny a celkovou výši finančních investic, které do dotčené nemovitosti investoval,“ sdělila Markéta Vítková z Odboru styku s médii a veřejností Středočeského kraje.

Jana Válková v pořadu české televize uvedla, že za zámek nabízí patnáct milionů korun. Český rozhlas ještě koncem roku požadoval dvacet milionů.
Rozhlas odmítá do podpisu smlouvy s novým majitelem komunikovat s novináři. „S ohledem na rozhodnutí Českého rozhlasu dále jednat o prodeji zámku se stávajícím zájemcem i zástupci Středočeského kraje, nebude Český rozhlas k celé věci poskytovat další informace,“ uvedl v lednu Jakub Čížek, ředitel Odboru komunikací a vnějších vztahů.