Informace o možném začátku prací potvrdil mluvčí radnice Petr Černohous. „8. ledna bylo předáno staveniště pro novou bezbariérovou lávku. Ještě v lednu dojde k přípravě celého území a staveniště, zaměření a řešení inženýrských sítí. Následující měsíc dojde k tvorbě základů a mikropilotů,“ popsala chystané kroky Černohous.

Nová lávka bude mít ocelovou nosnou konstrukci dlouhou 135 metrů a širokou 3 metry. Z důvodu pohodlného nájezdu se napojí přímo z přiléhající cyklostezky. 

Aby chodci nemuseli tento nájezd obcházet, počítá se se schodištěm přímo k hotelu Ostrov. Vyhoví nejen chodcům a cyklistům, ale i maminkám s kočárky a vozíčkářům.

Celková vysoutěžená cena lávky přes zdymadlo činí 31 milionů korun. Město čerpá na stavbu lávky finanční příspěvek od Státního fondu dopravní infrastruktury, a to v maximální možné výši. „Tyto finance nijak nesouvisí ani neovlivní příspěvek na velkou lávku přes Labe,“ upozorňuje mluvčí radnice. „Pokud dovolí klimatické podmínky, mohla by být lávka zprovozněna už na konci léta,“ doplnil Černohous.