Na redakci Nymburského deníku se nedávno obrátila jedna s obyvatelek bytového domu Eliška v Tyršově ulici. Místní prý sužuje neuvěřitelný zápach, který se nese z výklenku u vchodů. A jeho příčina? Někteří lidé si z něj udělali veřejné záchodky.

Místní už začínají mít strach o zdraví svých dětí, kteří si v okolí hrají. „Ten zápach se někdy doslova nedá vydržet. Chodí tam močit jak bezdomovci, opilci, tak i lidé, kteří si ho pletou s veřejnými záchodky,“ popisuje Jiřina Kovačová.

Obloukový výklenek byl kdysi postavený jako místo pro popelnice. Dnes je však nevyužitý. „Úplně by stačilo, kdyby se ten výklenek snížil. Kdyby za něj bylo vidět, těžko by tam někdo chodil močit,“ myslí si Kovačová. Té se dokonce jednou podařilo přistihnout jednoho muže přímo při činu. „Odbyl mě s tím, co je mi do toho,“ dodala.

Podle vedoucího odboru správy a rozvoje městského majetku, Vlastimila Jandy, se radnice tímto problémem zabývá a má zájem na tom, aby se situce vyřešila co nejdříve. „Musíme však nejdřív udělat projekt,“ dodal s tím, že ten by měl vyřešit i umístění kontejnerů, které v současnosti stojí venku, což je podle něj nepřijatelné.