Ukázky zajímavých druhů sportů, soutěže pro děti a mnoho dalšího čeká na ty, kteří v sobotu zavítají na kolonádu v Poděbradech. Koná se tu sportovní a společenský den podpory zdraví Polabím za zdravím.

Akci zahájí v 10 hodin Poděbradští trubači, následovat bude vystoupení mažoretek, ZUŠ Poděbrady a ukázka country tanců. V 11.15 pak od Bílé růže odstartuje cyklosoutěž. Po ukázkách práce hasičů a policie mohou na kolech od 12.30 na kolech soutěžit i senioři a handicapovaní.

Chybět nebudou ani ukázky jízdy na skateboardech a BMX kolech, basketbalové umění sportovců Karma Poděbrady. Akce končí v 16 hodin. V 16.30 pak bude slavnostně odhalena opravená socha sv. Václava u kostela Povýšení sv. Kříže.

„Po celý den budou na kolonádě organizovány hry a soutěže pro děti a poradna zdravého životního stylu,“ uvedla za organizátory Olga Ďurčanská. V poradně si tak zájemci budou moci nechat stanovit hladinu cholesterolu v krvi, nechat se změřit, zvážit a určit BMI.

Po celý den navíc nebudou chybět hry a soutěže pro děti, provazové překážky, vědomostní soutěže, setkání se zajímavými lidmi nebo zábavný program s hudbou.

Akci pořádá ministerstvo zdravotnictví a Zdravé město Poděbrady ve spolupráci s Lázněmi Poděbrady, Nadací Besip a VZP Nymburk.