A jako hotel pro psy už v zásadě funguje. O krátké době pobytu jednotlivých psů hovoří čísla, která v minulém týdnu vedení města zveřejnilo.

„Za posledních osm měsíců našlo svůj nový domov 48 psů, kteří prošli útulkem Haryk. V našem útulku se ocitají psi z celé republiky a dokonce i ze Slovenska. Ale samozřejmě i z našeho města a okolních obcí. Ve chvíli, kdy se dostanou zpátky do kondice, daří se je umísťovat hned do nových domovů,“ řekl starosta Jaroslav Červinka. V průměru se podle jeho slov zdržuje v útulku zhruba šest až osm psů. Tři psi vyžadují mimořádnou péči, jsou neumístitelní a pravděpodobně v útulku dožijí.

Další věc, která radnici těší, je zájem o venčení právě ubytovaných psů. Podle místostarosty Miroslava Holase existují dokonce pořadníky na venčení psů. „O tuto činnost je velký zájem a lidé se stále o venčení hlásí,“ potvrdil místostarosta. Další místostarosta Roman Schulz doplnil, že venčit chodí také žáci z místního internátu.

Podle starosty tak útulek začíná naplňovat záměr, který radnice jeho zásadní rekonstrukcí sleduje. „Do budoucna by měl být útulek místem pro procházky a relaxace. Místem, kam zavítají lidé třeba při svých nedělních výletech,“ konstatoval Jaroslav Červinka.

První etapou rekonstrukce bylo zavedení pitné vody a kanalizace do areálu útulku sídlícího v sousedství fotbalového stadionu Jiskra. Druhou, právě probíhající etapou, je výměna kotců a výběhů i úpravy samotného areálu. Poslední třetí fází má být nová budova se zázemím pro personál útulku.

„Nejprve musí být kvalitně postaráno o zvířata, hned potom přijde řada i na personál starající se o ně. I oni si zaslouží odpovídající zázemí,“ zakončil starosta.