V jedné z opravených části obrovského objektu sídlí také rodinné centrum a pobočka lyské základní umělecké školy. Obě instituce by se podle místostarosty Milovic Ondřeje Matouše měly natrvalo přestěhovat do budovy základní školy v ulici Komenského. Fitness klubu v zadní části budovy se rekonstrukce nedotkne. 

Budova, mimo část, kterou využívá úřad, vlastně poslouží ke svému původnímu účelu. Sověti ji kdysi postavili jako kulturní centrum pro důstojníky, kteří s celými rodinami v Milovicích žili. Nyní se město opět chystá zprovoznit divadelní a kinosál a další dva sály k pořádání společenských a kulturních akcí. 

“Smyslem rekonstrukce je v hlavních prostorách budovy umožnit divadelní a koncertní činnost, pořádání plesů, kongresů a přednášek, včetně potřebného zázemí pro návštěvníky i účinkující,” vysvětluje Ondřej Matouš. Kromě toho bude v objektu radnice provozovat turistické informační centrum a chce tam instalovat stálou výstavu vojenské historie vojenského výcvikového prostoru Mladá. Nebude chybět ani restaurace. 

Většinu prací zaplatí město. Zastupitelé na své posledním zasedání schválili rozpočet na příští rok, ve kterém se počítá s částkou cca 130 milionů korun. 10 milionů na opláštění budovy, výměnu oken, střechy a vzduchotechniky město získalo z evropských dotací. 

Momentálně radnice připravuje výběrové řízení na dodavatele, tedy firmu, která by měla opravy na starost. Poté může rekonstrukce začít. “Předpokládané zahájení stavebních prací je plánováno na duben až květen 2018,” říká místostarosta. Hotovo by podle něj mohlo být začátkem roku 2019. 

Turistické informační centrum - plocha cca 55 m2
Stálá expozice vojenské historie - plocha cca 252 m2
Restaurace - plocha cca 158 m2, kapacita cca 50 míst k sezení plus venkovní terasa
Divadlo a zároveň kino - plocha cca 425 m2, jeviště cca 379 m2, kapacita sálu 447 míst
Malý sál - plocha cca 112 m2, jeviště cca 379 m2, kapacita sálu 50 míst
Taneční sál - předsálí divadla, kapacita 250 míst