Nehoda se šťastným koncem. Málokdy jde takové slovní spojení dohromady, ale úterní dopoledne bylo výjimkou. Pětapadesátiletý pilot svojí chybou přestřihl dráty nad polem, naštěstí však kontakt letadla s vedením zvládl a přistál na nedalekém polním letišti u Malé Strany.

Na místo dorazili hasiči a policisté. „V 8.45 práškovací letadlo řízené pětapadesátiletým pilotem při manévru přeřízlo dráty elektrického vedení. Přerušena byla dodávka elektřiny do Nouzova a Bříství. Nikdo nebyl zraněn, škoda byla vyčíslena na 50 tisíc korun,“ řekla policejní mluvčí Petra Potočná.

Nymburskému deníku se podařilo kontaktovat i pilota při kontrole stroje na letišti u Malé Strany. „Byl ranní opar, do očí mi svítilo slunce. Dráty jsem před sebou uviděl na poslední chvíli. Naštěstí se nic tak hrozného nestalo, ale musel jsem přistát,“ uvedl pilot.

Podle jeho slov to nebylo poprvé, kdy se mu podobná událost přihodila. „Ano, vzpomínám si, že asi před deseti lety už jsem jednou dráty také přeřízl,“ vybavil si zkušený letec.
Po vyslechnutí policií a zkontrolování technického stavu svého čmeláka letadlo po obědě znovu vzlétlo, aby dodělalo svoji práci.

Přívod elektřiny do uvedených obcí byl znovuobnoven v odpoledních hodinách.