Hurá na prázdniny. Tak se jmenovalo odpoledne pod nymburskými hradbami. Městští strážníci a pracovníci Turistického informačního centra připravili pro děti několik soutěžních stanovišť. „Tématicky je odpoledne věnované nebezpečí, které na děti číhá o prázdninách. Radíme jim, na co si mají dávat pozor. Zásady, jak se správně chovat, jsme sepsali do Letního strážníkova desatera,“ upozornila tehdy Simona Lazarová z městské policie.

Na jiném stanovišti děti vyplňovaly kvíz, skákaly panáka nebo kreslily. „Obrázky, které tu děti nakreslí, se objeví na výstavě v městské knihovně,“ připomněl moderátor akce Radim Keith. Podle něj je důležité, že Hurá na prázdniny není jen obyčejný dětský den, ale poukazuje na bezpečí dětí. 

V Parku Pod hradbami na akci Hurá na prázdniny se mnohé děti utkaly i se zlým zabijákem. „Nasadíme jim boxerské rukavice a můžou se boxovat s recidivistou,“ uvedla Simona Lazarová z městské policie. Ten se nechal vždy povalit a zneškodnit. Děti absolvovaly několik stanovišť a pak se projely v motorovém člunu.