Výstaviště v Lysé nad Labem zve od čtvrtka na tradiční jarní výstavu Narcis. Současně se v Lysé koná také výstava Senior – Handicap: aktivní život.
Zájem veřejnosti, ale rovněž vystavovatelů, o výstavu Senior – Handicap: aktivní život, se rok od roku zvyšuje. „Výstava je především o síle a odhodlání překonávat překážky a žít plnohodnotný život navzdory postižení či vyššímu věku a právě tím dokáže oslovit úplně každého,“ uvedl Jan Řehounek. V odborné části výstavy najdou návštěvníci nabídku pomůcek a služeb pro různé druhy handicapů, zdravotní poradny, odborné semináře a workshopy, prezentovat se budou zařízení sociální péče všech typů.

Součástí výstavy Senior – Handicap: aktivní život je rovněž samostatná a velmi rozsáhlá expozice z jubilejního - desátého ročníku soutěže Šikovné ruce našich seniorů. „Tato soutěž se z původně místní akce s několika desítkami prací rozrostla v obrovskou akci s celostátní působností – na výstavě je vždy vystaveno na tři tisíce nádherných exponátů,“ doplnil Řehounek.

Slavnostní vyhodnocení s kulturním programem, který bude moderovat Alexandr Hemala a v němž vystoupí Jožka Šmukař s cimbálovou kapelou, a předání cen vítězům se uskuteční v pátek 17. dubna.

Návštěvníci lyského Výstaviště by si neměli nechat ujít ani expozici Narcis. Ústřední expozicí výstavy – jejíž letošní téma je Ráj v jarní zahradě, bude obrovské pestrobarevné aranžmá z rozkvetlých narcisů, tulipánů, krokusů, řebčíků a dalších jarních květin, doplněné okrasnými dřevinami, bonsajemi a dalším rostlinným materiálem. Expozice je dotvořena dlažbami, drobnými dřevěnými stavbami a uměleckými díly.

Již tradičně přijede výstavu zahájit herečka Bára Štěpánová.

Výstavy Senior – Handicap: aktivní život a Narcis 2009 se konají od čtvrtka 16. do neděle 19. dubna, otevřeno je vždy od 9 do 17 hodin.