Neuvěřitelné čtyři tisíce mladých králíků a nesčetné množství dalších mláďat drůbeže bude k vidění tento víkend na Výstavišti v Lysé nad Labem. Už od pátku se tu totiž koná 39. ročník Celostátní výstavy mláďat králíků a drůbeže, největší akce svého druhu v České republice.

Vedle tradičních i netradičních plemen králíků chovaných v ČR budou k vidění i husy, kachny, perličky, ale také krůty a křepelky.

Jako každá výstava na lyském Výstavišti, tak i tato nabízí doprovodný program. Sobota 12. září je vyhlášena soutěžním dnem pro mladé chovatele králíků. Jeho cílem je podpora mladých chovatelů králíků a potencionálních zájemců o chov. Ti, kteří budou chtít soutěžit, se mohou od 9 do 12 hodin přihlásit ve stánku, kde dostanou testové otázky a vypracují takzvanou poznávačku. Připravena je také kreslící soutěž pro mladší děti. Přibližně po dvanácté hodině proběhne vzdělávací přednáška Vlastimila Šimka na téma Základní přehled a popis onemocnění králíků. Pořadatelé doporučují mladým chovatelům, aby si vzali tužku a blok sebou. Mezi 13.15 a 13.30 hodin proběhne vyhlášení výsledků soutěže.