Pořadatelé jsou prý na nápor dorazivších chovatelů dobře připraveni a vědí, co je čeká. „Po velkém úspěchu podzimní výstavy Chovatel a stejně vydařeném předchozím ročníku výstavy Náš chovatel, lze oprávněně očekávat, že i letošní čtrnáctý ročník středočeské krajské výstavy Náš chovatel, jenž proběhne na výstavišti od 11. do 12. ledna, přiláká tisíce návštěvníků,“ uvedl manažer výstavy Ladislav Žoha.

Co výstava návštěvníkům nabídne? K vidění bude rekordní počet holubů. Podle přihlášek jich má být vystaveno přibližně 1 400. V hale B, kde budou mít právě tito ptáci a jejich chovatelé zázemí, se uskuteční také celostátní výstava poštovních holubů. Bude možné získat od zkušených chovatelů potřebné rady, případně si zajistit i správné krmení. „V průběhu celé výstavy bude k dispozici poradenství pro začínající chovatele,“ doplnil Žoha.

Kromě poštovních holubů budou mít své klubové výstavy i chovatelé holubů gigantů, hýlů, norimberských skřivanů, českých sivých voláčů a slepičáků. Expozice holubů představí plemena holubů bradavičnatá, volatá, strukturová a další.

Nejen holubářům je však chovatelská výstava určena. Na své si přijdou i milovníci králíků. „Bude pro ně připraveno to nejlepší, co se podařilo nejen v kraji odchovat. 1 000 králíků obřích i zakrslých plemen, ale i plemen se zvláštní strukturou srsti,“ upozorňuje manažer výstavy. Uskuteční se i klubová výstava ZTd a ZBTd. Za těmito zkratkami se skrývají oblíbení králíci plemene teddy, jednoho z nejrozšířenějších plemen králíků mezi laickou veřejností, běžně zvaných „tedíci“.

Tradiční návštěvníci výstavy také jistě tuší, že ani letos nebudou ochuzeni o expozici domácí drůbeže. Nádherné kusy kachen, hus, ale třeba i svérázný ryk vycházející z hrdel kohoutů potěší chovatele drůbeže, která by měla být zastoupena přibližně 300 kusy hrabavé i vodní zvěře.

V sobotu budou mít možnost si zájemci některá zvířata koupit a odnést domů. Ten den je v rámci výstavy připraven Celostátní trh zvířat. „Návštěvníci budou mít možnost zakoupit chovná zvířata a potřeby pro chovatele,“ doplnil Žoha.

Výstava je pro veřejnost otevřena v pátek 11. ledna od 11 do 17 hodin, v sobotu pak od 9 do 16 hodin.

FAKTA O VÝSTAVĚ
- návštěvníci si mohou prohlédnout, případně zakoupit králíky, holuby, drůbež, morčata, krmiva, chovatelské pomůcky
- v průběhu celé výstavy bude k dispozici poradenství pro začínající chovatele
- výstava se uskuteční na ploše 10 tisíc metrů čtverečních
- odbornou spoluprací se na výstavě podílí Český svaz chovatelů
- v sobotu se v rámci výstavy uskuteční Celostátní trh zvířat