Členové Českého svazu chovatelů přivezou do Lysé nad Labem více než 7 tisíc králíků, holubů, drůbeže, exotického ptactva, morčat, potkanů, ježků a plazů na svou celostátní výstavu. Více než polovina vystavených zvířat bude k prodeji a nabídne tak šanci novým chovatelům na rozšíření své chovatelské rodiny. „Pro začínající chovatele budou na místě přítomní odborníci, kteří ochotně poradí s výběrem vhodného plemene, podělí se o rady týkající se péče o zvířata a poskytnou informace o veterinární prevenci,“ uvedla manažerka výstavy Pavla Ličková.

Mezi výjimečné atrakce výstavy bude patřit střetnutí největšího králíka na světě, belgického obra, s nejmenším zakrslíkem a dalšími 3 300 vystavenými čistokrevnými králíky. V expozici drůbeže se návštěvníci potěší pohledem nejen na francouzské slepice, které snáší "zlatá" vejce, ale zhlédnou i bojová plemena a širokou škála zdrobnělých a zakrslých plemen slepic. Nebudou chybět ani husy, kachny, krůty, perličky a velmi atraktivní křepelky.

V rámci výstavy bude k vidění také více než 1 600 holubů, představujících tradiční i netradiční plemena chovaná na našem území. Kromě kudrnáčů, pávíků a parukářů nebudou chybět ani holubi s více jak metrovým rozpětím křídel. Malé návštěvníky jistě potěší expozice morčat, ježků, potkanů, exotických ptáků, kanárů a terarijních zvířat. Výstava bude otevřena v pátek od 10 do 18 hodin a v sobotu od 9 do 16 hodin.