Situace, která se znovu a znovu opakuje. Již poněkolikáté se do programu vlády na stůl ministrům dostává zákon o zřízení Vysoké školy Jiřího z Poděbrad. Zatím vždycky byl tento návrh stažen z programu. Podle pedagogů je současný ministr školství, mládeže a tělovýchovy Ondřej Liška muž, který by to mohl rozseknout.

„Věřím současnému ministru školství. Myslím, že to chce konečně vyřešit,“ řekla před časem ředitelka Hotelové školy a Vyšší odborné školy hotelnictví a turismu Jana Podoláková.

V červenci byl návrh vysoké školy v Poděbradech stažen z programu kvůli dovolené ministra Lišky. Nyní ve středu je v programu opět. Projednají ho ministři konečně?

„Návrh se měl znovu objevit v programu až v září, ale byl zařazen už nyní,“ řekl Nymburskému deníku mluvčí kraje Martin Kupka. Podle Kupky ale ještě není jisté, kdy by se zákon schvaloval v parlamentu.

V praxi by to vypadalo tak, že po zřízení vysoké by tato škola nahradila Vyšší školu hotelnictví a turismu.

Otázkou zůstává, kdy by bylo reálné školu otevřít, pokud by se na podzim podařilo schválit zákon. „Dokáži si představit, že jakmile zákon projde, mohli by se první studenti hlásit na jaře příštího roku a vysokou školu bychom otevřeli v září,“ uvedla Podoláková.

Vysoká škola Jiřího z Poděbrad bude zaměřena na obory hotelnictví, turismus a cestovní ruch a pojme 750 studentů. Prostory se chystají v Pentagonu a v Základní škole Na Valech.