Lidem z regionu se zkomplikuje cestování do Prahy. Stanice Praha – Hlavní nádraží totiž prochází kompletní rekonstrukcí. A to v rámci akce Živá nádraží. Kvůli tomu vlaky nově skončí a vyjedou z Masarykova nádraží.

Výluka potrvá prázdninové měsíce i část září. „Přesně od včerejška až do 10. září do půlnoci,“ řekl vrchní přednosta uzlové železniční stanice v Nymburce Jaroslav Litera.

Výluka zkomplikuje lidem cestu do Prahy. „Kvůli kompletní rekonstrukci hlavního nádraží upraví České dráhy výchozí a cílové stanice desítek spojů. Správa železniční dopravní cesty opravuje nástupiště, buduje nové trolejové vedení, přestavuje kolejiště a provede opravu železničního tunelu směrem na Smíchov,“ informuje oficiální web Českých drah.

Zřejmě nejzásadnější je pro cestující z Prahy na Nymburk skutečnost, že vlaky vyjíždí z Masaryčky o 6 minut dříve proti standardnímu výjezdu z hlavního nádraží.

„To jsem vůbec nevěděl. Měli by nás o tom informovat. Když jsme jeli do Prahy, průvodčí nás o výluce informoval, ale o tom, že z Masaryčky vyjíždí dřív, neříkal nic,“ zlobil se Filip Trávnický, který jezdí denně do Prahy do práce. „Takhle cestuji tři hodiny denně, teď se musím vracet na metro, je to hrozné,“ komentuje situaci Trávnický.

Podle Litery České dráhy informovaly cestující již měsíc před samotnou výlukou. „Měsíc je informujeme na tabulích výlukovým jízdním řádem,“ uvedl Litera.

Při vstupu do podchodu z nymburského 1. nástupiště je opravdu tabule s tímto upraveným řádem a daší info k výluce.

Vlaky pravidelně vyjížděly z hlavního nádraží směr Nymburk a Kolín vždy 11 minut po celé. Nyní tedy z Masarykova nádraží jezdí v celou a 5 minut.
Od 30. června do 31. srpna bude také uzavřena trať Praha hl. n. – Praha–Smíchov. „Cestující mohou ale na jízdenku pokračovat v cestě metrem po trase B v úseku Smíchovské nádraží–Vysočanská a po trase C v úseku Florenc–Hlavní nádraží,“ oznamují dráhy na svých internetových stránkách www.cd.cz.