„Informace o vyloučení sborné z hokejového šampionátu, ale i dalších ruských sportovců z vrcholných světových akcí, je pro značnou část Rusů znamením, že se skutečně děje něco špatného. Do jisté míry to ruskou veřejnost probouzí,“ konstatoval muzikant a otec české sportovní hvězdy.

Podle jeho slov není Rusko v současném stavu připraveno stát se demokratickou zemí. „To je bohužel optika, kterou my ze Západu Rusko vnímáme. Zapomínáme, že je to země, která nemá žádnou demokratickou tradici. U nás už demokracii pamatují předkové z dob Rakouska-Uherska. Ale Rusko se překlopilo z feudálního systému rovnou do systému komunistické totality a bude trvat možná další století, než bude jeho společnost připravena stát se demokratickou v té podobě, jak ji vnímáme my,“ myslí si Janek Ledecký.

Ten na poděbradské akci pro Ukrajinu zahrál dvě písně a předal také vzkaz od dcery Ester. „Mám vás tady všechny pozdravovat. Momentálně trénuje v Livornu, aby vám o víkendu zase mohla udělat radost při závodech Super-G,“ uvedl Ledecký.