Ve skutečnosti nezmizela, jen se přesunula na vývěsku do nedaleké ulice. Nyní jsou zveřejňována na jedné z nástěnek v ulici U Staré sladovny vedle vchodu do jedné z budov radnice. Je to jen o pár desítek metrů dále.

Ulice je souběžná s Boleslavskou třídou, ústí na náměstí, a chodci si tak od původního místa zajdou asi tři minuty. Faktem ovšem je, že ulice U Staré sladovny určená výlučně pro chodce není zdaleka tak frekventovaná jako Boleslavská třída.

Do uzavřených vývěsek v ulici U Staré sladovny se nepřestěhovala jen parte pohřební služby. Zájemci v nich místo dřívějších úředních oznámení radnice najdou i program kina, divadla, akce knihovny a další zajímavosti.

„S pořízením elektronické úřední desky, která je k dispozici v podloubí radnice, se uvolnilo místo v prosklených vývěskách v ulici U Staré sladovny. Využívají je nyní Městská knihovna Nymburk, Nymburské kulturní centrum, Turistické informační centrum Nymburk, Technické služby města Nymburka a také pohřební služba,“ vysvětlila mluvčí radnice Olga Vendlová.