Tisíce řidičů vyjíždějících po hlavním tahu z Nymburka na Mladou Boleslav si od pátku budou muset dát pozor a hned za Nymburkem počítat s možným zpožděním. Kvůli frézování a výměně povrchu silnice tu bude provoz možný vždy pouze jedním pruhem a dopravu bude řídit semafor. To potrvá až do 30. června.

Částečná uzavírka se týká lokality Všechlapský vrch. Tedy poslední části města Nymburk v uvedeném směru. „Dopravní omezení se dotkne i přilehlých ulic Na Vyhlídce, Velelibská, Všechlapská a Železničářů," uvedl radní Zdeněk Vocásek.

Frézování vozovky bude provedeno za provozu. Oprava a pokládka povrchu nové vozovky se uskuteční po polovinách, tedy tak, aby po neopravované půlce silnice byl možný průjezd. Ten bude řídit světelná signalizace. Z uvedeného je jasné, že ve špičkách se mohou v obou směrech tvořit menší kolony.

Jak už bylo řečeno, tyto opravy a dopravní omezení by měly skončit do začátku prázdnin. Na podzim však stejnou silnici, tedy hlavní tah na Mladou Boleslav zřejmě čekají další opravy, a to mnohem blíž centra města. Chystá se totiž výstavba dvou kruhových objezdů, které by měly znamenat plynulejší průjezd kolem nemocnice.

Stavba prvního kruhového objezdu na křižovatce před ředitelstvím policie, tedy na křížení ulic Boleslavská a Zbožská, by měla být zahájena na konci září. Na ni by pak měla navazovat stavba druhého kruháku jen o pár desítek metrů dál před Hudebním klubem Mlejn, tedy na křížení Boleslavské a Velkých Valů.
Tyto stavby si vyžádají mnohem razantnější uzavírky a větší trpělivost řidičů. Projekt bude financovat krajský úřad, kterému silnice patří.