Zřejmě zapeklitým oříškem je pro středočeské kriminalisty osmá letoští vražda v jejich rajónu. Zatímco předchozích sedm poměrně hladce vyřešili, osmá, na kterou se přišlo o velikonočním pondělí 13. dubna v Poděbradech, je zatím stále plná otazníků. Relativně nová informace hovoří o tom, že v domě s mrtvolou byly také lampy na osvětlení rostlin konopí a blíže nespecifikované množství marihuany. Tedy zřejmě menší pěstírna.

Policisté však kromě samotných základních údajů zatím bližší informace neposkytují. Na přímou otázku o souvislosti marihuany s vraždou odpověděla mluvčí Soňa Budská. „To pravděpodobně s vraždou nesouvisí.“

Zopakujme si tedy dosud známá fakta. Tělo muže ve značném stadiu rozkladu nalezl majitel domu v ulici Na Chmelnici číslo popisné 19. V až aristokraticky vyhlížející vile se zřejmě děly otřesné věci už několik měsíců. „Muž byl mrtvý dva až tři měsíce. Nařízená pitva potvrdila, že se jedná o vraždu,“ uvedla Budská.

Další podrobnosti však vzhledem k vyšetřování odmítla sdělit. Není tedy potvrzena totožnost mrtvého muže, ačkoliv se spekuluje, že se jednalo o slovenského podnikatele. Jisté není ani to, jestli je to právě ta osoba, která si dům od majitele pronajímala.

Policisté nezveřejnili ani způsob vraždy. Ostatně na jakékoliv další informace uvalili embargo v trvání řádově ještě několika týdnů.
O dalším vývoji v případu záhadné vraždy budeme informovat.