Problém s placením poplatků ze vstupného je v Milovicích vyřešen. Zastupitelé schválili novou vyhlášku, ze které vyplývá, že každý pořadatel zaplatí městu pět procent ze vstupného, ale maximálně do výše 850 tisíc korun.

A to je přesně částka, kterou nabídla radnici agentura pořádající světový festival Sonisphere. Pokud by totiž platila neomezená částka a na jeden z největších festivalů v Evropě přijelo jen třicet tisíc fanoušků, za Sonisphere by pořadatelé městu museli při průměrné ceně vstupenky 1 700 korun podle nových pravidel zaplatit přes 2,5 milionu korun, na což by nepřistoupili a město by nemělo nic.

Více se to ovšem dotkne místního festivalu Votvírák, za který pořadatelé chtějí symbolickou cenu 100 korun. Při stejném množství návštěvníků zaplatí pořádající agentura městu 150 tisíc korun, což je i tak dost. „Očekávali jsme, že nás město více podrží, ale i tak to nějak zvládneme. Tyto podmínky pro nás nejsou nepřekonatelné. Předpokládám, že k dohodě s městem dojde a festival Votvírák bude,“ uvedl Roman Fejt, jednatel společnosti Votvírák.

Zdá se tedy, že oblíbená a tradiční akce přivítá své fanoušky od 17. do 19. června na letišti Boží Dar.