Nymburské svině do toho! Tak to je nový pokřik 
a také logo s vyobrazením prasete volejbalového týmu mužů. Velmi kontroverzní termín vyvolal hned zkraje vlnu nevole od vedení města i od rodičů.

Trenér a předseda klubu Volleybal Nymburk Jindřich Licek svůj nápad obhajuje. „Je to provokativní a hráče to hecuje, ti s tím souzní. U mládeže jsme se rozhodli, že logo zatím nebudeme prezentovat. Měl jsem už schůzku s některými z rodičů, kterým se to nelíbí. Ale nejsou to všichni, kteří by to odsuzovali," řekl Jindřich Licek.

Ten tvrdí, že název Nymburské svině vlastně navazuje na historii spojenou s Nymburkem. „Podle zjištěných podkladů a vyprávění se Nymburku dříve říkalo Svinibrod, a to bylo jednou z inspirací pro vznik tohoto loga a pokřiku," objasnil trenér Licek.

Vedení města však stojí proti tomuto názvu. „Mně se to nelíbí, přijde mi to krajně nevhodné. Hájit pokřik tím, že se dříve Nymburku říkalo Svinibrod, neobstojí, protože už tehdy to bylo urážlivé pojmenování. Píše to i kronikář Václav Hájek z Libočan," uvedl místostarosta Pavel Fojtík.

Proti hanlivému názvu Nymburské svině se postavili také rodiče. Někteří 
z nich mají v týdnu schůzku 
s vedením města. 

Roman Goerojo má v žákovském týmu svého syna Martina. „Je to vulgární. Kluk přišel z tréninku a prý to museli křičet také. Měli to i na trenýrkách. Dohodli jsme se 
s dalšími rodiči, že pokud to nezmizí, přestaneme tam děti posílat. Je přeci jedno, že to nebude Licek spojovat s mládežnickými týmy. To logo existuje a všichni si pak budou říkat: hráli jsme s nymburskými sviněmi," zlobí se Goerojo.