Volební obvody, ve kterých proběhnou volby do Senátu v roce 2008 a seznam kandidátů pro volby do jedné třetiny Senátu

Volební obvod č. 42 - Kolín

senátor před volbami: Jan Rakušan (za ČSSD)
o Jiří Buřič (ODS)
o Jan Černý (US-DEU)
o Robert Drda (Strana zelených)
o Jiří Hanzlíček (SDŽ)
o Pavel Lebeda (ČSSD)
o Václav Navrátil (SNK ED)
o Jaroslav Němeček (Hnutí na podporu hasičů a dalších dobrovolníků)
o František Švarc (KSČM)
o Jiří Zub (ČSNS 2005 a Strana zdravého rozumu)

Volební obvod č. 3 - Cheb

senátor před volbami: Ladislav Macák (ČSSD)
o Jaromír Dušek (SDŽ)
o Oldřich Dvorský (Nezávislí kandidáti)
o Ivo Mlátilík (nezávislý)
o Petr Němec (Strana zelených)
o Miroslav Nenutil (ČSSD)
o František Podlipský (KSČM)
o Jan Svoboda (ODS)

Volební obvod č. 6 - Louny

senátor před volbami: Miloslav Pelc (ODS)
o Václav Beneš (KSČM)
o František Bušek (Hnutí na podporu dobrovolných hasičů a dalších dobrovolníků)
o Eva Hůlová (ČSNS 2005 a Strana zdravého rozumu - koalice)
o Miroslav Hylák (Severočeši.cz)
o Marcel Chládek (ČSSD)
o Svatopluk Karásek (Strana zelených)
o Jan Kerner (ODS)
o Bohuslav Pichl (SDŽ)
o Zděněk Renc (Středočeši)
o Radovan Šabata (SNK ED)
o Jaroslav Vápeník (NEZ/DEM)

Volební obvod č. 9 - Plzeň-město

senátor před volbami: Richard Sequens (za US-DEU)
o Jiří Bis (ČSSD)
o Oldřich Kodeda (Koruna Česká, monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska)
o Vladimír Líbal (Strana zelených)
o Zdeněk Rokyta (ODS)
o Richard Sequens (SOS)
o Jiří Valenta (KSČM)

Volební obvod č. 12 - Strakonice

senátor před volbami: Josef Kalbáč (KDU-ČSL)
o Miroslav Beneš (ODS)
o Pavel Buček (Strana zelených)
o Taťána Jirousová (KSČM)
o Josef Kalbáč (KDU-ČSL)
o Miroslav Krejča (ČSSD)
o Vilém Mikula (ČSNS 2005 a Strana zdravého rozumu - koalice)
o Iveta Vilímková (SDŽ)

Volební obvod č. 15 - Pelhřimov

senátor před volbami: Milan Štěch (ČSSD)
o Stanislav Bernard (ODS)
o Zdeněk Guži (Strana zelených)
o Tomáš Hamet (PaS)
o Jaroslav Maxmilián Kašparů (KDU-ČSL)
o Marie Paukejová (SDŽ)
o Milan Štěch (ČSSD)
o Václav Urbánek (US-DEU, koalice US-DEU a SOS)
o Jan Zedníček (KSČM)

Volební obvod č. 18 - Příbram

senátor před volbami: Jaromír Volný (ODS)
o Martin Bartoš (SZR)
o Jiřina Humlová (KSČM)
o Pavel Jánský (SDŽ)
o Vladimír Kříž (US-DEU, koalice Středočeši)
o Vladimír Kyselák (nezávislý)
o Josef Řihák (ČSSD)
o Alena Šálová (Strana zelených)
o Josef Vacek (KDU-ČSL)
o Jaromír Volný (ODS)

Volební obvod č. 21 - Praha 5

senátor před volbami: Miroslav Škaloud (ODS)
o Karel Berka (Strana občanské sebeobrany)
o John Bok (KDU-ČSL)
o Eva Hurychová (ČSNS 2005)
o Helena Illnerová (Strana zelených)
o Jaroslav Janeček (Strana zdravého rozumu)
o František Nešetřil (US-DEU)
o Klára Rulíková (SOS)
o Petr Šimůnek (KSČM)
o Miroslav Škaloud (ODS)
o David Štěpán (SDŽ)
o Marie Ulrychová Hakenová (Věci veřejné)
o Jiří Witzany (ČSSD)

Volební obvod č. 24 - Praha 9

senátor před volbami: Josef Pavlata (ODS)
o Bohdan Babinec (ČSNS 2005 a Strana zdravého rozumu)
o Zuzana Baudyšová (SNK ED)
o Petr Cibulka (Volte Pravý Blok)
o Ladislav Hrabal (Strana zelených)
o Vlastimil Ježek (KDU-ČSL)
o Tomáš Kladívko (ODS)
o Jiří Koskuba (ČSSD)
o Vít Olmer (Strana občanské sebeobrany)
o Evžen Smrkovský (KSČM)
o Šárka Weberová (SOS)

Volební obvod č. 27 - Praha 1

senátor před volbami: Martin Mejstřík (za Cestu změny)
o Dagmar Gušlbauerová (KSČM)
o Blanka Haindlová (ČSSD)
o Petr Hannig (ČSNS 2005 a Strana zdravého rozumu)
o Pavel Klener (KDU-ČSL)
o Michael Kocáb (Strana zelených)
o Martin Mejstřík (US - DEU)
o Zdeněk Schwarz (ODS)
o Martin Jan Stránský (Věci veřejné)
o Bohumil Vejtasa (SOS)

Volební obvod č. 30 – Kladno

senátor před volbami: Ladislav Svoboda (ČSSD)
o Pavla Bernardová (SDŽ)
o Jiří Dienstbier (ČSSD)
o Dan Jiránek (ODS)
o Zdeněk Joukl (KAN)
o Zdeněk Levý (KSČM)
o Luboš Vrtilka (NEZ/DEM)

Volební obvod č. 33 - Děčín

senátor před volbami: Josef Zoser (Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst)
o Mirko Bernas (Severočeši.cz)
o Miroslav Červenka (PaS)
o Monika Lampová (Strana zelených)
o Vladislav Raška (ODS)
o Jaroslav Sykáček (ČSSD)
o Václav Šenkýř (KSČM)
o Miroslava Švubová (SOS)
o Ilona Tůmová (SDŽ)
o Josef Zoser (HNHRM)

Volební obvod č. 36 – Česká Lípa

senátor před volbami: Karel Tejnora (ODS)
o Jaromír Dvořák (SOS)
o Miroslava Hudec (Strana zelených)
o Karel Kapoun (ČSSD)
o Oldřich Němec (SDŽ)
o František Novosad (SNK ED)
o Petr Skokan (ODS)
o Miloš Tita (KSČM)

Volební obvod č. 39 - Trutnov

senátor před volbami: Ivan Adamec (ODS)
o Ivan Adamec (ODS)
o Jiří Gangur (KSČM)
o Jiří Kulich (Strana zelených)
o Jan Sobotka (US-DEU)
o Pavel Trpák (ČSSD)
o Zbyněk Vobořil (Nestraníci)

Volební obvod č. 45 - Hradec Králové

senátor před volbami: Karel Barták (nezávislý)
o Karel Barták (SNK ED)
o Vladimír Derner (KDU-ČSL)
o Pavel Dobeš (Strana zelených)
o Vladimír Dryml (ČSSD)
o Leoš Heger (ODS)
o Lenka Trkalová (KSČM)

Volební obvod č. 48 - Rychnov nad Kněžnou

senátor před volbami: Václava Domšová (za SNK ED)
o Miroslav Antl (ČSSD)
o Vladimír Benák (ODS)
o Václava Domšová (SNK ED)
o Bedřich Chasák (KSČM)
o Drahomíra Peřinová (KDU-ČSL)
o Jiří Syrový (SDŽ)

Volební obvod č. 51 - Žďár nad Sázavou

senátor před volbami: Josef Novotný (SNK ED)
o Jaromír Brychta (ODS)
o Josef Mach (KDU-ČSL)
o Josef Novotný (SNK ED)
o Jan Slámečka (KSČM)
o Květoslav Šafránek (Sdružení nestraníků)
o Zdeněk Tomášek (Politika 21)
o Dagmar Zvěřinová (ČSSD)

Volební obvod č. 54 – Znojmo

senátor před volbami: Milan Špaček (KDU-ČSL)
o Marta Bayerová (KSČM)
o Josef Molín (SNK ED)
o Petr Nezveda (ODS)
o Jiří Peřinka (SDŽ)
o Tomáš Rothröckl (Strana zelených)
o Ladislav Skopal (ČSSD)
o Jiří Stanislav (ČSNS 2005 a Strana zdravého rozumu (koalice))
o Alois Vybíral (KDU-ČSL)

Volební obvod č. 57 - Vyškov

senátor před volbami: Ivo Bárek (za ČSSD)
o Ivo Bárek (ČSSD)
o Václav Horák (KDU-ČSL)
o Luboš Kadlec (ODS)
o Zdeněk Koudelka (KSČM)
o Alena Machayová (SNK ED)
o Anna Šabatová (Strana zelených)

Volební obvod č. 60 - Brno-město

senátor před volbami: Jiří Zlatuška (za LiRa)
o Daniel Borecký (KSČM)
o Petr Duchoň (ODS)
o Miloš Janeček (ČSSD)
o Zdeněk Kolíbal (KDU-ČSL)
o Eliška Kovářová (SNK ED)
o Jiří Zlatuška (LiRa)

Volební obvod č. 63 - Přerov

senátor před volbami: Jiří Lajtoch (ČSSD)
o Jiří Bakalík (KDU-ČSL)
o Roman Haken (Strana zelených)
o Vladimír Hučín (KAN)
o Vlasta Jančárová (nezávislá)
o Jiří Lajtoch (ČSSD)
o Josef Nekl (KSČM)
o Eduard Sohlich (ODS)

Volební obvod č. 66 - Olomouc

senátor před volbami: Vítězslav Vavroušek (ODS)
o Jiří Černý (KSČM)
o Jana Hamplová (Nezávislí)
o Karel Korytář (ČSSD)
o Ctirad Lolek (NEZ/DEM)
o Stanislav Pavlík (Strana zelených)
o Jan Rytíř (SDŽ)
o Vítězslav Vavroušek (ODS)

Volební obvod č. 69 - Frýdek-Místek

senátor před volbami: František Kopecký (ODS)
o Petr Hartmann (KDU-ČSL)
o František Kopecký (ODS)
o Svatomír Recman (KSČM)
o Eva Richtrová (ČSSD)
o Libor Tobola (NEZ/DEM)

Volební obvod č. 72 - Ostrava-město

senátor před volbami: Václav Roubíček (ODS)
o Alois Dlouhý (Nezávislí)
o Věra Flasarová (KSČM)
o Petr Guziana (ČSSD)
o Norbert Havlík (KDU-ČSL)
o Václav Roubíček (ODS)
o Blanka Štěpánová (NEZ/DEM)

Volební obvod č. 75 - Karviná

senátor před volbami: Eduard Matykiewicz (KSČM)
o Ondřej Feber (nezávislý)
o Petr Halák (Strana zelených)
o Eduard Matykiewicz (KSČM)
o Vladimír Pelc (SDŽ)
o Radek Sušil (ČSSD)
o Petr Trojek (ODS)

Volební obvod č. 78 - Zlín

senátor před volbami: Alena Gajdůšková (ČSSD)
o Josef Devát (KDU-ČSL)
o Alena Gajdůšková (ČSSD)
o Pavel Jungmann (Nezávislí starostové pro kraj)
o Mojmír Novák (Nezávislí)
o Radomír Rafaja (KSČM)
o Miroslav Šindlář (ODS)
o Zdeněk Vítek (SDŽ)

Volební obvod č. 81 - Uherské Hradiště

senátor před volbami: Josef Vaculík (KDU-ČSL)
o Josef Bartoněk (Nezávislí starostové pro kraj)
o Hana Doupovcová (ČSSD)
o Stanislav Horňák (Dělnická strana)
o Marta Chovancová (Strana zdravého rozumu)
o Libor Karásek (ODS)
o Jindřich Kovář (KSČM)
o Josef Vaculík (KDU-ČSL)