V Nymburce byl však souboj těsný a ukázal, že ve volbách je důležitý každý hlas. Vítězné hnutí ANO dostalo od Nymburáků rovných 2000 hlasů. Druhá koalice SPOLU pak jen o 78 hlasů méně, tedy 1 922. Daleko nezaostali ani Piráti se Starosty, jejichž lístek vhodilo do urny v Nymburce 1608 voličů.

Právě koalice Pirátů a Starostů má Nymbursku v rámci kraje mimořádnou podporu. Nepočítáme-li okrajové regiony Prahy, získala tato koalice největší podporu ze všech krajských regionů v Kolíně a Nymburk je hned na druhém místě. Celkem získal PirStan na Nymbursku 20,22 procenta hlasů.

Pověst tradiční pravicové bašty potvrdily ve volbách Poděbrady. Koalice SPOLU zde získala 32,48 procenta hlasů a Piráti+STAN 22,77 procenta. Až na třetím místě pak skončilo vládní ANO s 22,21 procenta. K tomu patří i rovněž tradiční vysoká volební účast, která se letos zastavila na čísle 71,74 procenta. „V našem městě jsou tradičně pravicově naladění voliči. O tom svědčí i složení zastupitelstva. Už delší dobu v něm nezasedají zástupci ČSSD ani komunistů. A úspěchy ODS i Starostů jsou také dlouhodobé, “ připomněl starosta Jaroslav Červinka (STAN s podporou KDU-ČSL).

Podobné výsledky hlásí Lysá nad Labem. Na prvním místě skončila koalice SPOLU, na druhém Piráti se Starosty a třetí ANO. Trochu paradoxně pak může působit fakt, že přes zdejší prohru hnutí se místostarostka Lysé Romana Fischerová stala poslankyní za ANO. Kandidovala za něj na sedmém místě. O post poslankyně se ucházela i radní Karolína Stařecká. Neuspěla. Byla číslem čtyři na kandidátce ČSSD, tedy strany, která se do sněmovny vůbec neprobojovala.

I v Milovicích vyhrála koalice SPOLU, získala 27,34 procenta hlasů. Druhé skončilo ANO, dostalo s 21,15 procenta hlasů a jen těsně třetí koalice Pirátů a Starostů se ziskem 20,46 procenta.