Bývalý provozovatel nemocnice v Nymburce Martin Vojtíšek ze společnosti Medigroup, podal v těchto dnech trestní oznámení na starostu Miloše Peteru. Pro údajně lživou mediální kampaň v České televizi.

„Již několik měsíců čelím lživé mediální kampani. Podal jsem trestní oznámení na Miloše Peteru, náměstka hejtmana Středočeského kraje a starostu města. Pan Petera o mně šíří lži a pomluvy, které se stupňují a již několik měsíců mě poškozují. Činí tak se sebevědomím postaveném na „politickém krytí“ a umocněném ovládnutím společnosti Nemocnice Nymburk,” uvádí ve svém prohlášení Martin Vojtíšek.

Starosta Petera neví přesně, oč v oznámení jde. „Nejsem si jistý, o čem je přesně řeč 
a na základě čeho podal pan Vojtíšek trestní oznámení,” uvedl Petera.

Podle mluvčího Medigroup Tomáše Cikrta má jít o nepravdivé informace o stavu Nemocnice Nymburk při prodeji městu, o jednání ohledně zájmu města na koupi podílu ve společnosti Transmed a o závazcích převzatých od města v roce 2008.

Načaté spory nemocnici neukáží v dobrém světle. „Činnost nemocnice ať posoudí pacienti. Předmětný spor je věcí orgánů činných v trestním řízení. Proto se k tomu nechci více vyjadřovat,” dodal starosta.