Smutná událost se stala kolem půl šesté ráno. K přejezdu u depa se z jedné strany blížil nákladní vlak. Výstražné zařízení bylo podle dostupných informací spuštěné. Tedy červená světla blikala. Což muž akceptoval v případě přijíždějícího nákladního vlaku. Ten se blížil od Poděbrad. „Nechal projet nákladní vlak z jedné strany. Potom vstoupil do kolejiště a zachytil jej osobní vlak přijíždějící z druhé strany, tedy od nymburského hlavního nádraží. Muž na místě zemřel. Byla nařízena zdravotní pitva,“ řekla policejní mluvčí Petra Potočná.

Podle všeho tedy šlo o nehodu, nikoliv o úmysl. Dostupné informace hovoří o tom, že se jednalo o drážního zaměstnance. Lze tedy spekulovat, že neštěstí se stalo při jeho cestě do práce.

Na místě zasahovali i drážní hasiči. „Jednotka provedla evakuaci cestujících, byla nápomocna zasahujícím službám při jejích činnosti na místě zásahu, provedla technickou pomoc a pořídila fotodokumentaci,“ uvedl velitel drážních hasičů Jiří Zima.

Nehoda přerušila provoz na trati mezi Nymburkem a Poděbrady. Nejezdily ani osobní vlaky, ani dálkové spoje. Provoz byl obnoven po sedmé hodině ráno, část vlaků i tak nabírala zpoždění. Už po deváté hodině však jezdila většina vlaků na čas.