„Právě jsme obdrželi vizualizace nemocnice tak, jak jsme ji naplánovali ve střednědobé budoucnosti. Stavební práce začnou už v druhé polovině tohoto roku přístavbou k pavilonu A, kde v přízemí vznikne zbrusu nové oddělení ARIP a v dalších patrech dojde k rozšíření chirurgie a gynekologicko - porodnického oddělení o nové pokoje,“ vysvětlila nejbližší kroky jednatelka.

Opravuje se pavilon E

Už nyní probíhá rekonstrukce fasády pavilony E, který prošel před několika měsíci kompletní proměnou. Nastěhovaly se do něj dvě stanice následné lůžkové péče s celkem 40 lůžky.

Celková rekonstrukce nadjezdu má být hotova ještě letos, drobné dokončovací práce může dodavatelská firma zvládnout i na začátku příštího roku.
Podívejte se, jak pokročila rekonstrukce nadjezdu. Pracuje se hlavně u pilířů

Dosud se však nedaly využít balkony kvůli nevyhovujícím francouzským oknům a opadávající omítce. To se změní a pacientům po dokončení nové fasády, balkonů a bezbariérových podmínek začnou sloužit krásné lavičky a minizáhonky, při jejichž osazování a péči o rostliny se budou moci cítit zase trochu víc doma.

„Zaměstnanci oddělení vymýšlejí pro pacienty různá aktivizační cvičení, tvoření, společné pečení, canisterapii, minikoncerty, zapojují nemocniční kaplanku při oslavách Velikonoc a Vánoc, uspořádali také úžasnou zahradní slavnost s hudbou a občerstvením pro pacienty a jejich rodiny,“ doplnila Nela Gvoždiaková.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.