Místo je však nadále neprůchodné a neprůjezdné. Chybí dokončit několikametrová přípojka k nové přeložce cyklostezky.

Kdy bude mostek otevřený

Podle původních plánů měl být úsek cyklostezky vedoucí kolem sídla poříční policie, pokračující novým mostkem, novou přeložkou cyklostezky a úsekem až k železničnímu mostu otevřen do letních prázdnin. To se ale nestihne.

Samotný mostek je hotový, chybí však připojení na přeložku nové části cyklostezky. | Video: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

Mostek je sice hotový, ale chybí několik metrů k napojení na novou přeložku cyklostezky. Na tom se ale momentálně nepracuje. „Vzhledem k postupnému dokončení mostku za poříčním oddělením policie byl zhotovitel přeložky cyklostezky vyzván, aby k 1. červenci obnovil práce na dokončení stavby přeložky cyklostezky. Odhadovaný termín dokončení je druhá polovina července,“ uvedl místostarosta Zdeněk Vocásek.

Více projektů

U hasičského hřiště dochází k proměně celého území. Kromě nového mostku a přeložky cyklostezky by mělo na místě vzniknout nové multifunkční sportovní hřiště a skatepark. Jenže právě u skateparku, který se měl stavět ve druhé polovině roku, je několik otazníků a hrozí odklad stavby. K tomu se podrobněji vrátíme v jednom z příštích článků.

Na otevření úseku cyklostezky u hasičského hřiště se vážou také opravy cyklotrasy na levém břehu. Ty jsou už několik týdnů v plném proudu v úseku mezi Sportcentrem a kamenným mostem. Brzy by však měl být uzavřen také úsek od kamenného mostu k Hrabalovu posezení, kde se kromě oprav bude stavět také úplně nová část cyklostezky od nové lávky směrem ke kamennému mostu a vyroste také nová lávka přemosťující Staré Labe.

Cyklisté projíždějící Nymburkem tak v tuto chvíli musí využívat pravobřežní cyklostezku k nové lávce, odkud je však dále zavřená. Musí tak přes lávku na levou stranu cyklostezky. To by v případě zavření části k Hrabalovu posezení byla komplikace, a této situaci chtějí všichni předejít.